Bosch VRF MDCI Serisi 2017-10-15T17:51:14+00:00

Bosch VRF MDCI Serisi

DC inverter kompresörüne ve DC fan motoruna sahip olan FULL DC inverter Mini VRF serisi, ticari küçük ölçekli binalar için oldukça verimli bir çözüm sunmaktadır. Dört ile dokuz adet iç ünite bağlanabilen sistem için sadece bir dış üniteye ihtiyaç vardır ve her odada tekli kontrol sağlanır.

 

Geniş Uygulama Aralığı

Geniş uygulama aralığı

8kW’dan 18kW’a kadar kapasite aralığına sahip dış üniteler, bu seriyi ticari ve evsel uygulamalar için mükemmel hale getirir; sistem küçük ofisler, villalar, apartmanlar ve mağazalar için idealdir.

Esnek iç ortam ünite bağlantısı

Akıllı kontrol fonksiyonlu Mini VRF, size maksimum esneklikle bağımsız bölge kontrolü sunar. Tek bir dış ünite dokuz adede kadar iç üniteyi destekleyerek dış ortamda önemli ölçüde yer tasarrufu sağlar. Daha az adette dış ünite ile oluşturulan çok daha fazla boş alanla arka bahçenizi akıllıca kullanmış olursunuz.

Geniş çalışma sıcaklığı aralığı

Mini VRF sistemi, -15°C ile +48°C aralığındaki sıcaklıklarda dengeli şekilde çalışır.

Esnek boru tesisatı tasarımı

VESTEL Mini VRF serisi, 100 m’lik toplam boru tesisatı olanağı ve dış ve iç üniteler arasında 30 m’lik
maksimum kot farkı sunar. İç üniteler arasındaki kot farkı 8 m’ye kadar olabilir. Bu olanakları, kapsamlı
sistem tasarımlarını kolaylaştırır.

Yüksek Verimlilik

Yüksek COP ve EER değerleri

Yüksek performanslı ısı değiştirici

    • Yeni tasarlanmış pencere fitilleri ısı değişim alanını genişletir, hava direncini azaltır, daha fazla güç tasarrufu sağlar ve ısı değişim performansını artırır.
    • Su emen film fitilleri ve içi dişli bakır borular, ısı değişimi verimliliğini optimize hale getirir.
    • Özel olarak kaplanmış mavi fitiller sağlamlığı arttırır ve havadan, sudan ve diğer aşındırıcı maddelerden kaynaklanan aşınmaya karşı korur, daha uzun bir bobin kullanım süresi sağlar.

Daha Kolay Kurulum ve Servis

Kolay kurulum

Kolay kurulum: Dış üniteler için özel bir alan gerekmez. Kolay taşıma: Tüm dış üniteler asansörle taşınabilir ve bu
da kurulumu büyük ölçüde basitleştirerek harcanan zaman ve iş gücünü azaltır. Mini VRF iç ve dış ünitelerini kurmak, neredeyse ev tipi iklimlendirme sistemlerini kurmak kadar kolaydır ve bu durum da bu ürünü küçük ofisler ve mağazalar için ideal hale getirir.

Yer tasarruflu tasarım

Mini VRF üniteleri daha ince ve daha kompakttır, bu durum da kurulum yerinde belirgin bir tasarrufla sonuçlanır. Villalar, restoranlar türünde bazı büyük ev tipi ve hafif ticari alanlarda, genellikle birden fazla iç üniteye ihtiyaç duyulur ve bunun sonucunda da birden fazla dış ünite gerekir. VESTEL’in Mini VRF sistemi bu sorunu ortadan kaldırarak binaların orijinal estetik görünümlerini korur.

Otomatik adresleme

İç ünitelerin adresleri dış üniteler tarafından otomatik olarak ayarlanabilir. Kablosuz kumanda, her bir iç ünite adresini sorgulayabilir ve modifiye edebilir.

Kolay kurulum

Daha kullanışlı boru konnektörü – branşman kutusu

Boru tesisatı kurulmasını ve vida bağlantısı uygulanmasını basitleştiren bir branşman kutusu sayesinde daha
kolay ve daha güvenli bir kurulum sağlar. Dış üniteden branşman kutusuna hem sol hem de sağ boru yayılma bağlantısı ayrıdır ve bu da sahada kurulumu büyük ölçüde basitleştirir. İki set boru boyutu dönüştürücü, boru boyutunu Φ6,35 mm’den Φ9,53 mm’ye ve Φ12,7 mm’den Φ15,9 mm’ye değiştirmek için branşman kutusu ile birlikte yer alır.

Yeni boru bağlantısı tasarımı

İleri Teknolojiler

FULL DC inverter teknolojisi

Sistemimizin kalbinde yatan, akıllı bir Inverter tahrikli kompresördür. Bu ileri teknoloji, dış ünite çıkışının, kontrol ettiği bölgenin soğutma veya ısıtma talepleriyle değiştirilebilmesini sağlar. Bu ileri sistem, hassas sıcaklık düzenlemesi ve verimli enerji kullanımı sağlayarak, çevre üzerindeki etkinin sınırlandırılmasına belirgin bir katkıda bulunur.

Ses azaltıcı tasarım

En uygun şekilde tasarlanmış fan şekli ve hava boşaltım ızgarası, hava hacmini artırır ve çalışma gürültüsünü azaltır.

Dış Ünite Özellikleri

Mini VRF

Dış Ünite Boyutları

8/10.5kW

12/14/16/18kW