Bosch VRF RDCI Serisi 2017-10-15T17:44:19+00:00

Bosch VRF RDCI Serisi

FULL DC inverter  VRF RDCI Serisi ısı kazanımlı serisi, tek bir sistemde eş zamanlı soğutma ve ısıtma çalışması sunar. Soğutma veya ısıtmadan gelen atık enerji, dengeli ısı değiştirme fonksiyonu kullanılarak ihtiyaç duyulan yere transfer edilir, bu da klasik ısı pompalı sisteme kıyasla maliyetlerde %50’ye varan tasarruf sağlar

Geniş Uygulama Aralığı

Geniş dış ünite yelpazesi

Dış ünitelerin kapasite aralığı, 2HP’lik artışlarla 8HP’den 64HP’ye kadardır. Dış ünitelerin %130’una kadar kapasiteye sahip maksimum 64 adet iç ünite tek bir soğutma sistemi olarak bağlanabilir.

Uzun boru mesafeleri

Bu çözüm, 1.000 m gibi uzun boru tesisatını ve 110 m kot farkını destekleyerek, büyük projeler için mükemmel bir çözüm oluşturur.

Geniş çalışma sıcaklığı aralığı

V4+R serisi sistemi, -20°C ile +48°C aralığındaki aşırı sıcaklıklarda dengeli şekilde çalışır.

Yüksek harici statik basınç

Maks. 60Pa harici statik basınç, yerleşik kurulum için esnek şekilde dış ünite için özelleştirilebilir. Tüm dış ortam üniteleri, varsayılan şekilde standart bir 0-20Pa harici statik basınç ile donatılır. 20-40Pa harici statik basınç, 14 ve 16HP dış ortam üniteleri için özelleştirilebilir ve 20-60Pa da 8, 10 ve 12HP dış ortam üniteleri için özelleştirilebilir.

Yüksek Verimlilik

Yüksek EER

Isı kazanımı, atık ısının soğutma modundaki iç ortam ünitelerinden ısı gerektiren alanlara yönlendirilmesiyle, enerji verimliliğinin en yüksek düzeye çıkarılmasıyla, elektrik maliyetlerinin düşürülmesiyle ve (8HP kategorisinde 7,0’a kadar) yüksek kısmi yük verimliliklerine yönlendirerek
elde edilir.

FULL DC inverter teknolojisi

Isı kazanımı, daha çok verimlilik

Farklı bölgelerde eş zamanlı ısıtma ve soğutma, bir yerden diğerine ısı kazanımı ile daha fazla enerji tasarrufu ve sonuçta klasik ısı pompalı sisteme kıyasla maliyetlerde %50’ye varan tasarruf sağlar.

Isıtma kapasitesi otomatik ayarı

İki parçalı kondansatör tasarımında ünite, kondansatörün kullanım oranını geliştirmek için, ısı yükü gerekliliğine göre evaporatörün bir kısmını yoğuşturucu alan olarak dağıtabilir.

Geliştirilmiş Konfor

Eş zamanlı soğutma ve ısıtma

Yeni tasarlanmış MS (Mod Anahtarı) ekipmanı ile eş zamanlı soğutma ve ısıtma elde edilir.

Otomatik mod kontrolü

Otomatik modda iç ünite, iç ortam sıcaklığının istenen sabit bir sıcaklıkta olduğunu kontrol etmek için çalışma modunu değiştirebilir.

Defrost sırasında kesintisiz ısıtma

Her ısı değiştirici, dış ünitedeki bir ısı değiştiriciden diğerine transfer edilen ısı kullanılarak defrost edilir. Defrost, ısıtma modundaki iç ünite üzerinde herhangi bir etki yapmaz.

Daha Kolay Kurulum ve Servis

Uzaktan adresleme

İç ünitelerin adreslenmesi, sadece kumandanın düğmesine basılarak yapılabilir.  DIP (Çift Sıralı Uçlu Paket) anahtarı ile tek tek adres ayarı yapılmasına gerek yoktur. Kablolu kumanda ve kablosuz kumanda, her bir iç ünite adresini sorgulayabilir ve modifiye edebilir.

Basit iletişim kablosu

Merkezi kumanda (CCM03 veya CCM30), arzu edilirse içeriden ya da dışarıdan (XYE terminalleri) bağlanabilir. Sadece bir PQE iletişim kablosu grubu, hem iç hem de dış ünite için iletişim sağlar. Bu şekilde iletişim bağlantısı daha kullanışlıdır.

Kolay bakım için profesyonel yapı tasarımı

Elektrik kontrol kutusunda ayrı olarak yer alan kontrol penceresi, uygun bir anlık kontrol ve durum sorgusu sağlar. Bakımı, kurulumu ve hizmete almayı daha kolay hale getirebilen basınç, kompresör frekansı, hata kodu, tahliye sıcaklığı, vb. gibi sistem verilerini 4 haneli dijital LED ekranla gösterir.


Kompresör dış kısma yakındır ve uygun bakım için basit bir boru sistemi bulunmaktadır. Yeni tasarlanmış döner kontrol kutusu geniş bir açıyla dönebilir. Boru hattı sisteminin denetlenmesi ve bakımı için uygundur ve elektrik kontrol kutusunun demonte süresini büyük ölçüde azaltır.

Önerilen Kombinasyon Tablosu

Dış Ünite Özellikleri

VRF RDCI Serisi

 Dış Ünite Boyutları

Gövde ölçüleri

Kurulum ölçüleri

MS Özellikleri

Birden Fazla İç Ünite Bağlanabilen MS Ekipmanı

Sadece Bir İç Ünite Bağlanabilen MS Ekipmanı

Not: Tam değerler, yarı yankısız odada, mod anahtarı durumundaki MS ekipmanının 1m altındaki bir konumda ölçülür. Yüksek gürültü performansının gerektiği yerlerde kurulum önerilmemektedir.