Bosch VRF S5DCI Serisi 2017-12-05T00:40:42+00:00

Bosch VRF S5DCI Serisi

Yeni Eurovent sertifikalı Bosch VRF dış üniteleri 8 HP’den 88 HP’ye (25,2 kW’dan 246 kW’a kadar nominal soğutma kapasitesi) kadar geniş bir aralık sunmaktadır. S5DCI serisi, toplam 1.000 metre borulama uzunluğu olmak üzere maksimum 200 metreye kadar eşdeğer borulama uzunluğuna olanak verir, dış ünite ile iç üniteler arasında 110 metre, iç üniteler ile arasında 30 metre kot farkı, proje tasarım aşamasında esneklik sağlar. 13 farklı VRF iç ünite modeli, oteller, hastaneler, ofisler, villalar, yüksek binalar gibi farklı bina ve uygulama türleri için en uygun sistem çözümü imkanı sunar.

Geniş Uygulama

Modüler Dış Üniteler

Dış Ünite Kombinasyonları

Yüksek verim, Sertifikalı performans

COP & EER Değerleri

DC inverter scroll Kompresör ve yüksek verimli eşanjör ve Fan, soğutma ve ısıtma işletiminde yüksek performans sunar.

Tümü DC Inverter Scroll Kompresörler

DC inverter scroll kompresörlerin yenilikçi tasarımı ve yüksek performansı, güç tüketimini %25 oranında azaltır. Yeni yapıya sahip R-410A soğutucu akışkan ile çalışan özel tasarım kompresör, maksimum yükte ve kısmi yüklerde yüksek performans sağlar.

DC Fan

15 kademeli vektör kontrollü DC fanlar, enerji tüketimini en düşük seviyeye indiren VRF sistem basıncına ve yüküne göre kontrol edilir.

Geliştirilmiş Fan Tasarımı

Keskin kenar ve eğime sahip olan yeni kanatlar hava akışı oranını arttırır, titreşimi ve hava akışı direncini düşürür.

Yüksek Verimli Isı Eşanjörü

Yeni tasarım kanatcıklar, ısı transferi alanını arttırır, hava direncini azaltırken ısı transfer performansını yükseltir ve daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Anti korozif kaplamalı kanatçıklar ve içten yivli bakır borular, eşanjör (HEX) verimliliğini optimize eder.

Eşanjör tasarımı, kondenserdeki soğutucu akışkanın sıvılaştırılmasını arttırır ve buna bağlı olarak verimlilik artar.

Geniş Kapasite Aralığı

Geniş Çalışma Sıcaklık Aralığı

S5DCI dış üniteler soğutma modunda + 48 °C’ye kadar ve ısıtma modunda -20 °C’ye kadar çalışır. Soğutma modunda -5 °C’ye kadar kış koşullarında bile soğutma yapabilir ve ayrıca IT odaları, server odaları, UPS odaları, elektrik odaları gibi soğutma alanlarında kullanılabilir.

Geniş Kapasite Aralığı

S5DCI VRF serisi, 8 HP’den 88 HP’ye kadar geniş bir kapasite aralığı sunarken, kapasiteleri 2 HP’lik artışlarla yükseltme seçeneği mevcuttur. Üniteler bağımsız olarak kurulabilir, iki dış ünite, üç dış ünite veya dört dış ünite kaskad olarak monte edilebilir.

Farklı İç Ünite Model Seçenekleri

S5DCI VRF serisi, 1,5 kW ila 28 kW kapasite aralığında kaset tipleri, gizli tavan tipleri, duvar tipleri, yer tipleri gibi 13 farklı iç ünite modeli sunmaktadır.

Borulama Limitleri

Yüksek Güvenilirlik

Sıralı çalışma işletimi

Birlikte çalışan dış ünite gruplarında, dış ünitelerden biri master ünite olarak çalışır ve master ünite belirli aralıklarla değişerek diğer tüm dış ünitelerin çalışma ömrünün eşit olarak dağıtılmasını sağlar. Bu sayede, sistemin çalışma ömrü önemli ölçüde artar.

Yedekleme sistemi

Çoklu sistemlerde, bir ünite arızalanırsa, diğer üniteler yedek olarak devreye girer ve sürekli çalışma sürekliliği sağlanır.

5 Kademeli Hassas Yağ Kontrol Teknolojisi

5 kademeli yağ kontrol teknolojisi, tüm kompresör yağlarının daima aynı seviyede kalmasını sağlar.

1. Kademe: Kompresör dahili yağ ayırma

2. Kademe: Yüksek verimli santrifüjlü yağ ayırıcı (%99’a varan ayırma verimliliği ile) yağın soğutucu akışkandan ayrılmasını ve Kompresöre geri döndürülmesini sağlar.

3. Kademe: Kompresör arasındaki Yağ dengeleme, Kompresörin normal çalışmasını sağlamak için dengeli yağ dağılımı sağlar.

4. Kademe: Dış ünitelerin çoklu kullanımı durumunda yağ dengeleme borusu, eşit yağ dağıtımını sağlar.

5. Kademe: Otomatik yağ geri toplama programı, güvenilir yağ geri toplama sağlamak için VRF dış ünitelerinin çalışma süresini ve sistem durumunu izler.

Gece Sessiz Modu

Bu özellik, düşük ses değerlerine ihtiyaç duyulduğunda ses seviyesini düşürmek için kullanılabilir, çeşitli çalışma seçenekleri dış ünite ana kartı üzerinden kolaylıkla yapılandırılabilir.

Akıllı Defrost Teknolojisi

Akıllı defrost yazılımı, gerçek sistem durumuna göre ısıtma modunda defrost işlemi için gereken zamanı hesaplar ve buzlanma oluştuğunda, ısıtma işleminde defrost süresini azaltır.

Dayanıklılık ve Korozyona Karşı Koruma

Dış ünitelerin bileşenleri, tuz buğusu testi, nem ve ısıtma testi ve hafif eskime testi gibi ana bileşenlere ve parçalara çeşitli testler uygulayarak da korozyona karşı koruma özelliği sağlanmış olur.

Önerilen Kombinasyon Tablosu